Marseille nastavlja sa sjajnim partijama, Bordeaux priredio šok svojim navijačima

Do treće vezane pobjede Marseille je stigao na svom Velodromeu protiv Strasbourga, a presudni su bili golovi u završnici susreta. Tokom cijele utakmice domaćin je bio bolji tim na terenu, ali to nije mogao da kruniše.

Fudbaleri Marseillea nastavili su sa sjajnim igrama i slavili protiv Strasbourga rezultatom 2:0, dok je Bordeaux doživio neočekivan poraz od Caena na svom terenu rezultatom 0:2.

Ipak, u 72. minuti Germain je promašio jedanaesterac za Marseille, pa se činilo da će se gosti spasiti poraza na kraju. Ipak, dva brza gola N'Jiea i Payeta domaći bilježe novi trijumf kojim su došli do drugog mjesta sa 44 osvojena boda, devet manje u odnosu na PSG.

Za razliku od Marseillea, svoje navijače nisu obradovali fudbaleri Bordeauxa koji su rezultatom 0:2 poraženi od Caena na svom terenu.

Slično kao i u drugom duelu, i Caen je oba gola postigao u samoj završnici. U 88. minuti Ivan Santini je postigao gol sa bijele tačke, kada su domaći ostali sa igračem manje, a onda je u 94. minuti Ronny Rodelin postavio konačnih 0:2.