Markovićev Gaziantep upisao treću vezanu domaću pobjedu i približio se vrhu tabele

Odigrana je utakmica 9. kola turske košarkaške Superlige, a Gaziantep našeg Nenada Markovića je slavio pobjedu nad Bahcesehirom od 65:63.

Tako je tim našeg stručnjaka upisao i treću vezanu pobjedu na domaćem parketu, a prije Bahcesehira su padali Buyukcekmece (76:60) i Besiktas (63:56).

Dobro je Gaziantep otvorio utakmicu, te je tako nastavio i u drugoj četvrtini, pa je prednost na poluvremenu iznosila 13 poena (36:23).

U nastavku nešto slabija igra Markovićevog tima, gosti su smanjivali prednost, a na nekoliko sekundi do kraja dolaze na samo -3. Dj White je pet sekundi do kraja imao dva slobodna bacanja, iskoristio je samo prvo, pa je Gaziantep slavio sa 65:63.

Ovom pobjedom se Gaziantep dodatno približio vrhu tabele. Sada se nalaze na 4. mjestu sa omjerom od 5 pobjeda i 4 poraza. Prvo mjesto suvereno drži Fenerbahce, koji nakon osam kola nema poraza…