Maribor hrabrom igrom do boda: City deklasirao Feyenoord

Večeras su u grupama E i F Lige prvaka odigrane utakmice prvog kola.

U grupi E Liverpool je na Anfieldu dočekao Sevillu i utakmica je završena sa 2:2, dok je u Mariboru, istoimeni domaćin dočekao Spartak iz Moskve, te je utakmica završena sa rezultatom 1:1.

Već u petom minutu Ben Yedder je šokirao domaćina te donio Sevilli prednost od 1:0. Naime, Kloppovi momci su u nastavku zaigrali mnogo bolje pa su preko Firmina i Salaha stigli do prekoreta, ali pred sami kraj su mogli dodatno povećati svoju prednost, međutim, Firmino je bio neprecizan sa bijele tačke te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 2:1. Promašne jedanaesterac je na kraju koštao ekipu Jurgena Kloppa, pa je Correa svojim pogotkom, donio poravnanje Sevilli i postavio konačan rezultat utakmice od 2:2.

Prvi dio utakmice u Mariboru nam nije donio mnogo uzbuđenja, podjednaka igra obje ekipe, te je prvo poluvrijeme završeno 0:0. u drugom poluvremenu gosti preko Samedova stižu do vodstva, međutim, Maribor je nakon primljenog pogotka zairao mnogo hrabrije, i preko Bohara stigao do poravnanja, te je meč završen rezultatom 1:1.

U grupi F Feynoord je dočekao ekipu Citya i doživio ubjedljiv poraz od 4:0, a u drugoj utakmici Shakhtar je dočekao ekipu Napolija, te slavio pobjedu od 2:1.
Prvi dio utakmice u Holandiji između Feynoorda i Manchester Citya donio nam je mnogo uzbuđenja. Građani su u prvih 25. minuta stigli do visokog vodstva od 3:0, a strijelci su bili Stones, Aguero i Gabriel Jesus. U nastavu prvog poluvremena mnogo mirnija igra, te se rezultat do kraja istog nije mjenjao.

U drugom poluvremenu Stones svojim pogotkom zaključuje meč i ekipi Citya donosi pobjedu od 4:0.

Shakhtar je na svom terenu dočekao favorizovani Napoli i slavio pobjedu od 2:1. Prvo su Ukrajinci preko Taisona stigli do vodstva od 1:0, koje je u drugom poluvremenu povisio Ferreyra, da bi utješni gol za Napoli postigao Milik, i postavio konačan rezultat utakmice od 2:1.