Manchester City ostvario pobjedu protiv novajlije na gostovanju

Manchester City savladao je Brighton na gostovanju u prvom kolu engleske Premier lige (0:2).

Već u četvrtoj minuti Građani su imali veliku šansu, a u prilici je bio Gabriel Jesus. Brazilskom napadau poništen je pogodak u 27. minuti, jer je igrao rukom. Gabriel Jesus je imao novu veliku priliku u 24. minuti kada je sjajno odbranio Mathew Ryan.

Gabriel Jesusu poništen je ponovo pogodak u 52. minuti, a ovaj put zbog ofsajda. Samo minutu poslije Sergio Auguero je šutirao preko prečke. Prvu veću šansu za Brighton imao je Lewis Dunk u 57. minuti.

Nakon asistencije Davida Silve, Sergio Aguero je pogodio za vodstvo Građana u 70. minuti. Pet minuta poslije Dunk je postigao autogol za 0:2, a to je bio, kasnije će se ispostaviti, konačan rezultat utakmice.