Mala osveta Blazersa: Nurkić ponovo sjajan, Pelicansi slomljenih krila u Moda Centeru

Bila je to slatka mala osveta Blazersa. Porazili su u svom Moda Centeru ekipu koja ih je prošle sezone osramotila u play-offu (0-4), New Orleans Pelicanse, 132:119.

Portland je imao blagu prednost tokom većeg dijela susreta, da bi potpuno slomio otpor gostiju u zadnjoj četvrtini. Bitna je ipak napomena da za New Orleans nije nastupio svestrani superstar Anthony Davis.

Kako god, Blazersi su ovim trijumfom barem malo saprali gorak okus iz prošlosezonskog doigravanja, a ponovo je sjajan bio Jusuf Nurkić. Zamalo je ostao kratak za double-double, tokom 28 minuta na parketu zabilježio je 20 poena, 9 skokova i 2 asistencije.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Damian Lillard (26 poena, 7 skokova, 6 asistencija). Kod Pelicansa su se istakli Julius Randle (29 poena, 6 skokova) i Nikola Mirotić (18 poena, 13 skokova).

Prvi poraz ove sezone upisali su Bucksi. Milwaukee je kapitulirao u Bostonu, 113:117. Pobjednik je odlučen nakon slobodnih bacanja koja je dvije sekunde prije kraja pospremio u koš iskusni Al Horford (18 poena, 5 skokova, 8 asistencija).

Kyrie Irving je predvodio Celticse (28 poena, 7 asistencija), Giannis Antetokounmpo bio je daleko najbolji kod gostiju (33 poena, 11 skokova).