Madridski klasik u Superkupu: Atleticu trofej nakon preokreta i golova u produžecima

Bio je to još jedan madridski klasik, utakmica za pamćenje gradskih rivala iz španske prijestonice, ali ovog puta u sklopu Superkupa Evrope.

Domaćin spektakla, što je zaista neobično, estonski Talin. Nije loš potez UEFA-e, s obzirom na toplotni val koji je harao centralnom Evropom.

Početak je bio spektakularan – golom u prvoj minuti. Poveo je Atletico, sjajnim pogotkom Diega Coste skoro iz mrtvog ugla.

No, u trendu Kraljevskog kluba, Real je okrenuo na 2:1. Prvo je Benzema izjednačio u 27. minuti, nakon savršenog centaršuta Balea, a zatim Kraljeve u vodstvo doveo Sergio Ramos sa bijele tačke u 62. minuti, nakon što je prethodno Juanfran igrao rukom u vlastitom šesnaestercu.

Atletico se vraća u igru golom u 79. minuti. Strijelac ponovo neumoljivi Diego Costa.

Pobjednik i ujedno osvajač Superkupa odlučen je u produžecima. Dva gola, u razmaku šest minuta, postigao je Atletico. Prvo je sjajnim volejem mrežu Reala zatresao Saul Niguez u 98. minuti, a zatim je poentirao i Koke nakon sjajne akcije za 4:2 i Superkup u vitrinama Atletica.