Maccabi napravio iznenađenje u Rusiji, Real Madrid pregazio Unicaju

Odigrne su četiri utakmice osmog kola košarkaške Eugolige, a Maccabi Tel Aviv je napravio iznenađenje u Rusiji savladavši Khimki rezultatom 69:77.

Khimki je imao vodstvo na samom početku utakmice, a zatim je Maccabi preokrenuo i prednost je čuvao do početka treće četvrtine. U drugom dijelu trećeg perioda ponovo su došli do vodstva, koje su čuvali do kraja utakmice.

Jackson je bio najefikasniji u redovima Maccabija sa 19 poena, a dodao je šest asistencija i četiri skoka. Roll je dodao 14 poena. U poraženoj ekipi Shved je ubacio 21 poen.

Panathinaikos je slavio protiv Anadolu Efesa u uzbudljivoj završnici rezultatom 81:82. Smjenjivalo se vodstvo do kraja utakmice, a uslijedila je uzbudljiva završnica. Grci su pogodili trojku u posljednjim trenucima, koja je bila ključna.

Calthes je vodio Pao do pobjede sa 29 koševa, deset asistencija i devet skokova. Singleton i Gist su dodali po 11. Motum je bio najraspoloženiji u poraženoj ekipi sa 21 poenom.

Baskonia je ubjedljivo pobijedila Žalgiris na gostovanju (77:97). Gosti su poveli na polečetku utakmice i čuvali su prednost do samog kraja. Najveća prednost Baskonije iznosila je 26 poena.

Beaubois i Shengelia ubacili su po 19 poena u pobjedi Baskonije, a Voigtmann je dodo 15. Žalgirisu nije bilo dovoljno 20 poena Jankaunasa.

Real Madrid je “pregazio” Unicaju (89:57). Unicaja se držala prvu četvrtinu koliko-toliko, ali onda su se Kraljevi raspucali. Imali su i +35, ali na kraju su slavili sa 32 poena prednosti.

U redovima Reala, Carroll je ubacio 17 koševa, Fernandez 14, a Dončić 13. Samo dva košarkaša u poraženoj ekipi bila su dvocifrena. Diaz i Milosavljević su ubacili po 10 poena.