Maccabi fenomenalan protiv aktuelnog prvaka, pobjeda Žalgirisa u Španiji

Košarkaši Maccabija bili su bolji od aktuelnih prvaka Eurolige, Fenerbahcea, u 14. kolu Eurolige rezultatom 82:73, dok je Žalgiris upisao gostujuću pobjedu u Valenciji.

Odlično je Maccabi otvorio duel, napravio dvocifrenu prednost, ali se do poluvremena Turci vraćaju u igru. Ipak, u najbitnijim momentima, najviše zahvaljujući Jacksonu, domaći su zadržali prednost.

Jackson je na kraju meč okončao sa 20 poena, dok je Norris Cole postigao 19. Kod gostiju je Vesely upisao 18 ubačaja.

Real Madrid je na krilima Thompkinsa slavio rutinsku pobjedu na gostovanju Bambergu rezultatom 81:66. U prvoj četvrtini gosti su postigli 29 poena i imali već 16 razlike, što je bilo dovoljno da u nastavku nemaju problema.

Gostujuće pobjede su upisali još i Žalgiris nad Valencijom rezultatom 71:63, te Panathinaikos nad Crvenom Zvezdom rezultatom 69:63.