Ma, koji derbi?! PSG ponovo brutalan, u strijelce se upisao i ‘vunderkind’

Na otvaranju petog kola francuske Lige 1 odigran je derbi između Paris Saint Germaina i Saint Etiennea, a završen je pobjedom domaćih rezultatom 4:0.

Bio je to derbi samo na papiru, i tako je, većinom, u posljednje vrijeme kada se ova dva velika rivala sastanu. Danas je na rterenu postojao samo jedan tim, a to je domaćin.

U 22. minuti Julian Draxler je doveo Parižane u vodstvo i minimalnim rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. U nastavku mnogo bolja igra domaćih koji su igrali u kombinovanom sastavu bez nekolicine zvijezda.

Edinson Cavani je sa bijele tačke udvostručio prednost u 51. minuti, a onda je Angel Di Maria riješio pitanje pobjednika 15 minuta do kraja.

Vrlo interesantan momenat dogodio se u 84. minuti kada je mladi Moussa Diaby postigao prvi profesionalni gol u karijeri, nakon što se našao na pravom mjestu, te tako postavio konačnih 4:0.