Sport Centar

Lysobact Liga srednjih škola: Poljoprivredna škola i Druga gimnazija osvojile titule

Danas je u ''Maloj Dvorani'' Skenderije odigrana završnica Lyobact Lige srednjih škola.

Lysobact Liga srednjih škola: Poljoprivredna škola i Druga gimnazija osvojile titule

Danas je u ”Maloj Dvorani” Skenderije odigrana završnica Lyobact Lige srednjih škola.

U konkurenciji muškaraca prvo mjesto je osvojila ekipa Druge gimnazije, dok je u konkurenciji djevojaka zlatom se okitila momčad Srednje škole Poljoprivrede, Prehrane, Veterine i Uslužnih djelatnosti.

Utakmica za 3. mjesto – DJEVOJKE

13:40 SREDNJA UGOSTITELJSKO TURISTIČKA ŠKOLA – SREDNJA ŠKOLA ZA TEKSTIL, KOŽU, DRVO I DIZAJN 2:0 (Nasić x2)

SREDNJA UGOSTITELJSKO TURISTIČKA ŠKOLA: Memović, Dokara, Šegalo, Šeho, Krasnić, Nasić, Ramadan, Sljepčević, Brkanić, Jahja, Pilav.

SREDNJA ŠKOLA ZA TEKSTIL I DIZAJN: Durmo, Medić, Kavazić, Sadiković, Mujkić, Krajnić, Morina, Trtić A., Trtić M., KUrtić, Lugušić.

Utakmica za 3. mjesto – MUŠKARCI

14:10 SREDNJA EKONOMSKA ŠKOLA – SREDNJA ŠKOLA ZA SAOBRAĆAJ I KOMUNIKACIJE 3:2 (Mulaosmanović, Ajrović, Lukovac / Mustafić, Mušović)

SREDNJA EKONOMSKA ŠKOLA: Čišija, Sipović, Kustiria, Piknjač, Pandžić, Husejnović, ALjić, Sejdović, Muratović, Podgorica, Lukovac, Brkanić, Mulaosmanović, Džafić, Alispahić.

SREDNJA ŠKOLA ZA SAOBRAĆAJ I KOMUNIKACIJE: Arnaut, Rizvanović K., Gasal, Mustafić, Šašivarević, Kurspahić, Mušović, Rizvanović Dž., Bukva, Fejzić, Kovač, Šetkić, Omerbegović, Dervišević, Tumbul.

Finalni susret – DJEVOJKE

14:50 SREDNJA ŠKOLA POLJOPRIVREDE, PREHRANE, VETERINE I USLUŽNIH DJELATNOSTI – TREĆA GIMNAZIJA 1:0 (Brajlović)

SREDNJA ŠKOLA ZA POLJOPRIVREDU VETERINARSTVO I USLUŽNE DJELATNOSTI: Dedović, Aljukić, Brajlović, Durak, Fazlić, Prašović, Brutus, Hromo.

TREĆA GIMNAZIJA: Hodžić, Mutapćić, Fehrić, Dedić, Hota, Čoko, Fulurija, Šukalo, Brđanin, Ružić, Imširović, Pamuk.

Finalni susret – MUŠKARCI

15:20 PRVA GIMNAZIJA – DRUGA GIMNAZIJA 0:0 (Penali 1:3)

PRVA GIMNAZIJA: Salihić, Džanko, Tahat, Nijemčević, Vitlar, Hrapović, Avdić, Salanović, Berilo, Trakić, Ibrahimpašić.

DRUGA GIMNAZIJA: Mirvić, Alihodžić, Halilović,Džakmić, Hodžić, Borčak, Granov, Helać, Nikolić, Švrakić, Šapčanin.

Kod muškaraca, prvo mjesto je pripalo Drugoj gimnaziji, dok je kao drugoplasirana završila Prva gimnazija, treće mjesto je na kraju osvojila Srednja Ekonomska Škola. Za najboljeg igrača proglašen je Muhamed Salanović (Prva gimnazija), najbolji strijelac je Adi Lukovac (Treća gimnazija), dok je najbolji golman Sanin Arnaut (Srednja škola za Saobraćaj i Komunikacije). Fair Play ekipa Lige je Srednja škola za Saobraćaj i Komunikacije.

U konkurenciji djevojaka, prvo mjesto osvojila je Srednja škola Poljoprivrede, Prehrane, Veterine i Uslužnih djelatnosti, dok je na drugoj poziciji završila Treća gimnazija. Trećeplasirana je ekipe Srednje Ugostiteljsko Turističke škole. Najbolja igračica je Adelisa Hromo (Srednja škola Poljoprivrede, Prehrane, Veterine i Uslužnih djelatnosti), za najboljeg strijelca sa 17 pogodaka proglašena je Ines Ružić (Treća gimnazija). Najbolji golman Lysobact Lige srednjih škola je Elma Mehović (Srednja Ugostiteljsko Turistička škola). Fair Play ekipa je Srednja škola za Tekstil, Kožu i Dizajn).

Organizator Lige srednjih škola, Udruženje Razvoj Sporta – Sport Centar se ovom prilikom zahvaljuje Ministarstvu za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo. Generalnom sponzoru kompaniji Bosnalijek, Udruženju fudbalskih Sudija i Instruktora suđenja Kantona Sarajevo.

Zahvaljijemo se i sponzorima, PUB Kuća Sporta koji je posebnim vaučerima nagradio najbolje igrače za obje konkurencije u svakom kolu Lysobact Lige srednjih škola, te Autoškoli ”TICA” koja je svim učesnicima Lysobact Lige srednjih škola u sezoni 2019. omogućila popust prilikom obuke za polaganje vozačkog ispita, dok će najbolji igrači iz obje konkurencije (Adelisa Hromo i Muhamed Salanović) biti nagrađeni besplatnom obukom za vožnju, vrijedi istaći da se nagrade i popusti mogu iskoristiti do 31.12.2019. godine.

lysobact liga srednjih skola
KOMENTARI

KOMENTARI