Lulić: Naučili smo nešto novo iz finala, uzdignute glave idemo dalje

Nogometaši Juventusa sinoć su osvojili trofej italijanskog Kupa u Rimu pobijedivši Lazio s 2:0, te osvojivši rekordni 12. put 'Coppa Italia'.

Golove za torinsku ‘Staru damu’ postigli su Dani Alves u 12. minuti te Leonardo Bonucci u 24.

Nakon utakmice bh. reprezenativac u dresu Lazia Senad Lulić istakao je njegova ekipa mora, bez obzira na poraz, nastaviti uzdignutih glava.

– Postoji osjećaj razočarenja ali smo naučili nešto, idemo uzdignutih glava dalje. Moramo se vratiti na noge i usredotočiti na prvenstvo. Nema smisla tražiti krivce, igramo dobru sezonu i moramo nastaviti ovako. Naš cilj je izlazak u Evropu i ostati na četvrtom mjestu – rekao je Lulić, prenosi Football Italia.

S druge strane Juventus ima priliku osvojiti još dva trofeja ove sezone i tako zaključiti sezonu s tri trofeja što je do sada uspjelo jedino Interu 2010. godine.

Dva kola prije kraja prvenstva ‘Stara dama’ vodi u prvenstvu sa četiri boda više od Rome i ukoliko ekipa Massimiliana Allegrija u nedjelju na svom terenu pobijedi Crotone osigurat će 33. ‘scudetto’ .

Vrhnac sezone za torinski tim bit će 3. juna u Cardiffu gdje Juventus očekuje finale Lige prvaka protiv Real Madrida, aktuelnog prvaka Evrope.