Lovćen pao na Grbavici: Spars upisao osmi ovoseonski trijumf

Odigrana je još jedna utakmica 14. kola Druge ABA lige, a Spars je u dvorani Novo Sarajevo na Grbavici savladao ekipu Lovćena sa Cetinja.

Nešto su slabije Sarajlije počele utakmicu, te su prvu dionicu dobili gosti sa 17:20, ali se Spars budi u nastavku.

Na poluvrijeme se otišlo s neriješenim rezultatom 35:35, a u drugom dijelu Sparsi lome protivnika.

Na kraju su slavili sa prilično sigurnih 73:64, a to je bio njihov osmi ovosezonski trijumf u Drugoj ABA ligi.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Nemanja Protić sa 14 poena, a sjajne partije pružili su Ibrahim Durmo sa 11 poena i 14 skokova, te Lovro Mazalin sa 11 poena i osam skokova.

Kod gostiju je fantastičan bio Miloš Popović  sa 31 poenom.