”Ljuti” rivali ponovo u finalu Business lige: BH Pošta protiv Lutrije BiH/MUP KS!

U dvorani Amel Bečković u Vogošči odigrane su polufinalne utakmice SC Business lige, a u finalu će igrati BH Pošta i Lutrija BiH/MUP KS.

Poštari su u prvom meču sa 5:2 nadigrali Amadeus/Oslobođenje, opravdavši ulogu favorita, a u finalu će ih čekati njihov najljući rival Lutrija BiH/MUP KS koja je zahvaljujući trostrukom strijelcu Mirzi Selimoviću sa 3:0 savladala BH Telecom.

Amadeus/Oslobođenje – BH Pošta 2:5 (Ligata 2 / Krka 2, Džafo 2, Tahirović)

Prva polufinalna utakmica počela je dalekometnim pokušajem Dizdarevića, ali je Rizvan odbranio njegov udarac. Na drugoj strani Ertan Papić u tri navrata brani udarce igrača BH Pošte, a u sljedećem napadu Janjoš pogađa prečku, da bi potom Pašić minutu nakon toga promašio iz izgledne situacije. Nakon toga uslijedila je fantastična kontra u režiji Jasmina Ligate, ali je ipak iz teške pozicije promašio okvir gola. Ipak, u sljedećem napadu Ligata se oslobodio Salčina te nakon solo-prodora pogodio za vodstvo svoje ekipe. Ipak, na drugoj strani BH Pošta je izborila penal kojeg je u izjednačenje pretvorio Krka. Ekipa Amadeus/Oslobođenje ispunila je bonus za faulove već u 14. minuti, a dvije minute poslije to je isto uradila ekipa BH Pošte. Ipak, na terenu nije bilo pravih prilika sve do 45 sekundi prije kraja prvog poluvremena kada Mahir Džafo koristi grešku u odbrani ekipe Amadeus/Oslobođenje i dovodi svoju ekipu u vodstvo od 1:2. To je, ujedno, bio rezultat prvog poluvremena.

Već na samom početku drugog poluvremena Tahirović se našao u odličnoj situaciji, a njegov udarac otišao je kroz noge golmana Papića te je BH Pošta stigla do vodstva od 1:3. Nakon toga, Mahir Džafo imao je dvije velike prilike, međutim nije postigao gol, da bi u 29. minuti ipak bio priseban pred golom ekipe Amadeus/Oslobođenja i postigao svoj 42. pogodak u ovoj sezoni Sport Centar Business lige, a rezultat na semaforu bio je 1:4 za ekipu BH Pošte. U sljedećem napadu Krka postiže svoj drugi pogodak na ovom meču i pitanje pobjednika meča već u 30. minuti bilo je skoro pa riješeno. U 38. minuti Ligata je realizovao kazeneni udarac i smanjio rezultat na 2:5, a to je bio i konačan rezultat meča.

Amadeus/Oslobođenje: Amar Dizdarević, Enin Bajramović, Mišo Miković, Dino Prljača, Jasmin Ražanica, Minel Sinković, Armin Melez, Jasmin Ligata i Nijaz Avdibegović.

BH Pošta: Elvis Rizvan, Kemal Tahirović, Sead Bučan, Mirza Ajanović, Muris Krka, Mirza Džafo, Ermin Salčin, Mesud Pašić, Aldin Janjoš, Anel Škoro.

Lutrija BiH/MUP KS – BH Telecom 3:0 (Selimović 3)

Druga polufinalna utakmica počela je veoma oprezno s obje strane strane, te u prvih pet minuta nije viđena niti jedna prava prilika. I jedni i drugi pokušavali su udarcima s distance, ali ipak nisu ozbiljnije zaprijetili protivničkom golu. U 12. minuti Mirza Selimović je ostao potpuno sam nakon jednog auta i asistenciju Musića pretvorio u vodstvo Lutrije BiH/MUP KS. Nakon toga, tempo igre je opet opao, a onda je Selimović pogodio stativu i tako propustio priliku dovesti svoju ekipu do velikog vodstva, a do poluvremena nije bilo previše prilika i rezultat je ostao 1:0 za Lutriju BiH/MUP KS.

Početak drugog poluvremena donio je puno ofanziviji igru BH Telecoma koji je odmah pokušao doći do izjednačenja ali je ipak najbolju priliku imao Selimović čiji je udarac odbranio Žunić. Na drugoj strani Suljević je šutirao preko gola, baš kao i Musić odmah u sljedećem napadu. Ipak, u 28. minuti Mandal je sačuvao jednu dugu loptu, odigrao povratni pas, a na pravom mjestu bio je Mirza Selimović koji postiže gol za 2:0. Nakon toga, Lutrija BiH/MUP KS svoju igru bazirala je na kontranapadima, te se više posvetila odbrani svog gola što je odlično radila sve posljednje minute kada su postgli i svoj treći pogodak kojim su otišli u finale.

Lutrija BiH/MUP KS: Ilhan Tucović, Nedim Hamzić, Edin Hajdarević, Semir Zilić, Amar Behlulović, Mustafa Tabaković, Sead Ajanović, Admir Musić, Avdibegović Damir, Haris Mešanović, Mirza Selimović, Alen Kremo, Sanid Mandal, Edin Velagić, Edin Mujan, Anes Mešetović.

BH Telecom: Mirsad Žunić, Adis Rapić, Adem Tipura, Eldar Junuzović, Almir Čardaklija, Jasmin Brdarić, Smajo Mahmutović, Mahir Karić, Emir Torlak, Smajo Mahmutović i Edin Suljević.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/dev/public_html/wp-content/themes/sportcentar/single.php on line 132