Lijepa minutaža u Euroligi za mladog Biberovića: Fenerbahce i Bayern slavili kod kuće

Završena su prva dva meča današnjeg programa košarkaške Eurolige, nakon koje su neizvjesne pobjede upisali Fenerbahce i Bayern.

Danas je posljednji dan regularnog dijela ovosezonske Eurolige, nakon čega slijedi play-off. Poznati su svi učesnici četvrtfinala, kao i parovi, tako da večerašnji dueli koriste samo za prestiž.

Fenerbahce, koji ovaj dio sezone završava kao lider takmičenja, danas je slavio protiv Maccabja rezultatom 78:75.

Gosti iz Tel Aviva su dugo imali prednost, ali je onda u posljednjoj dionici došlo do velikog preokreta i pobjede domaćina u Istanbulu.

Fenera je do pobjede vodio Kostas Sloukas sa 22 poena, dok je pet manje dodao Luigi Datome. Vrijedi napomenuti da je mladi bosanskohercegovački košarkaš, Tarik Biberović, odigrao nešto manje od deset minuta i postigao jedan poen, te upisao tri skoka, što je prilično lijepa minutaža za ovog talentovanog igrača.

U drugom meču programa Bayern je u Minhenu upisao trijumf protiv Gran Canarije rezultatom 84:77.