Liga za opstanak: Sigurne pobjede Borca, Čelika i GOŠK-a

U terminu od 17 sati odigrane su sve tri utakmice desetog kola Liga za prvaka, a sigurne pobjede ostvarili su Borac, Čelik i GOŠK, a sva tri susreta nisu imala nikakav rezultatski značaj.

Borac je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci slavio protiv Slobode (2:0). Oba gola za Banjalučane postigao je Petar Kunić. Prvo je zatresao mrežu u 16. minuti iz penala, a zatim je pogodio i u 57. minuti.

Čelik je ostvario sigurnu pobjedu na gostovanju kod Mladosti u Doboju kod Kaknja (0:2). Zeničane je u prednost doveo Ognjen Đelmić u 29. minuti. Zeničani su udvostručili prednost u 47. minuti, da bi u 77. Đelmić novim golom postavio konačnih 0:3.

GOŠK je na gostovanju kod Viteza slavio sa 1:2. Gabeljane je u prednost doveo Mulahusejnović u 43. minuti. Nakon devet minuta igre u drugom poluvremenu Dajić je povisio na 0:2. Konačan rezultat utakmice postavio je Šivšić golom u 71. minuti.