Liga prvaka: Džeko kralj liste strijelaca, Pjanić i Juve slavili na Old Traffordu

Odigrano je šest utakmica trećeg kola Lige prvaka u terminu od 21 sat, a u fokusu je bila nova maestralna partija Edina Džeke u pobjedi Rome protiv CSKA Moscowa rezultatom 3:0, te pobjeda Juventusa minimalnim rezultatom 1:0 na gostovanju Manchester Unitedu.

Nakon što je postigao het-trik protiv Plzena u drugom kolu, Edin Džeko je nastavio briljirati i u duelu svoje Rome i CSKA Moscowa. Sjajni bosanskohercegovački reprezentativac je u 30. minuti doveo Vučicu u vodstvo nakon odličnog duplog pasa sa Lorenzom Pellegrinijem, a onda je i dvije minute prije odlaska na odmor mirno realizovao asistenciju Stephana El Shaarawyja.

U nastavku ponovo sjajna igra Džeke. Divno je uposlio glavom Cengiza Undera za 3:0 u 50. minuti. Tada je Roma svjesno ‘stala na loptu’ i smirila tempo igre, pa je ostalo 3:0.

Veliki derbi odigran je na Old Traffordu gdje je Juventus slavio minimalan trijumf protiv Manchester Uniteda rezultatom 1:0. Da nije bilo sjajnog Davida de Gee, Juventus bi razbio svog rivala i rezultatski. Ovako, Stara dama je dominirala, ali se to ne osjeti jer trijumf nije bio ubjedljiv.

U 17. minuti vidjeli smo jedini gol na utakmici, Paulo Dybala je dočekao jedan odbijanac u petercu domaćih, te je loptu proslijedio u mrežu Đavola. U nastavku dvije odlične prilike imao je i Cristiano Ronaldo, ali mu je De Gea branio izvanredno. Ipak, mogao je i United do gola, pošto je sjajan šut Paula Pogbe iz 80. minute pogodio stativu.

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u redovima Stare dame, te, tradicionalno, bio među najboljim pojedincima susreta.

I na ostalim terenima bilo je uzbudljivo. Real Madrid nije briljirao niti protiv Viktorije Plzen, ali je konačno prekinuo niz od čak pet utakmica bez pobjede slavivši rezultatom 2:1.

Karim Benzema je doveo Madriđane u vodstvo u 11. minuti, a rezultat je u nastavku povisio Marcelo golom na asistenciju Garetha Balea. Ipak, Hrosovsky je desetak minuta prije kraja pogodio i tako zakomplikovao situaciju na meču.

Manchester City je golovima Bernarda i Davida Silve, te Aymerica Lapotea, došao do važnog trijumfa na gostovanju Shakhtaru rezultatom 3:0, dok je Ermin Bičakčić odigrao 73 minute u remiju svog Hoffenheima sa Lyonom rezultatom 3:3. Ajax je golom duboko u nadoknadi stigao do trijumfa nad Benficom rezultatom 1:0.