Liga prvaka: Bendtner spasio Rosenborg, Sušić i Kapić sa Sheriffom prošli u 2. pretkolo

Spisku učesnika drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka večeras su se pridružili azerbejdžanski Qarabag, moldavski Sheriff, islandski Valur i slovački Spartak Trnava.

Qarabag je za rivala imao ljubljansku Olimpiju, za koju je cijelu utakmicu odigrao Tomislav Tomić, dok je Asmir Suljić odlgedao meč s klupe.

Ekipa Gurbana Gurbanova slavila je u prvom meču u Ljubljani sa 1:0, pa joj je večerašnjih 0:0 u Bakuu bilo dovoljno za prolaz dalje.

Olimpija se sada seli u drugo kolo kvalifikacija za Evropsku ligu, gdje će joj rival biti Crusaders iz Severne Irske. Qarabag će u drugom kolu kvalifikacija za LP ići na megdan albanskom Kukesiju.

Sheriff je za to vrijeme uspio da eliminisati gruzijski Torpedo. Tim iz Moldavije večeras je slavio sa ubjedljivih 3:0, više nego dovoljno poslije minimalnog poraza od 1:2 u prvom meču.

Junak trijumfa Sheriffa večeras je bio brazilcki napadač Jo Santos, dvostruki strijelac u revanš meču. Rifet Kapić je bio asistent kod prvog gola u 9. minuti (zamijenjen u 73. minuti), a Mateo Sušić je odigrao cijeli susret. Sheriff  inače s klupe vodi bivši strateg Širokog Goran Sablić.

Islandski Valur je zamalo kreirao prvorazrednu senzaciju izbacivši Rosenborg. U prvom među Islanđani su slavili sa 1:0. U revanšu, Rosenborg je vodio sa 2:0 golovima Bendtnera i Trondsena, ali pet minuta minuta prije kraja zgoditak za Valur postiže Freyr Sigurdsson s bijele tačke. No, u sudijskoj nadoknadi se ponovo “ukazao” Bendtner, koji je realizirao penal u 94. minuti i tako lansirao norveškog šampiona u narednu rundu. Meč je s klupe Rosenborga odgledao Besim Šerbečić.

Besim Šerbečić je utakmicu odgledao s klupe Rosenborga.

Astana, za koju je cijeli susret odigrao Marin Aničić, slavila je s 2:0 protiv crnogorske Sutjeske i također izborila plasman u 2. pretkolo Lige prvaka.