Liga prvaka: Bayern se mučio, ali upisao trijumf, Valencia jedva spasila bod u Bernu

Odigrana su prva dva današnja duela trećeg kola grupne faze Lige prvaka. Bayern je kao gost slavio u Atini protiv AEK-a rezultatom 2:0, dok su Young Boys i Valencia podijelili bodove (1:1).

Počela je i treća runda grupne faze Lige prvaka, a na pobjedničke staze vratio se minhenski Bayern koji je, kao gost, upisao važan trijumf rezultatom 2:0 protiv AEK-a.

Nije Bayern ni danas briljirao. Očigledno da Bavarci imaju brojne probleme, ali su danas, onako rutinski, upisali važnu pobjedu. U prvom poluvremenu sve je to izgledalo nekako nepovezano kod gostiju, da bi ‘blitzkriegom’ nakon sat vremena igre riješili pitanje pobjednika.

Prvo je Javi Martinez u 61. minuti doveo Bavarce u vodstvo, a onda je dvije minute kasnije i Robert Lewandowski povisio na 0:2 i tako postavio konačan rezultat ovog duela.

Mitchy Batshuayi je doveo svoju Valenciju u prednost na gostovanju Young Boysu u 26. minuti, ali je stvari na početak vratio Guillaume Hoarau sa bijele tačke u 55. minuti.

Iako je Valencia bila favorit u ovom duelu, mnogo bliži pobjedi nakon izjednačujućeg gola bili su domaćini. Uputili su čak 13 šuteva u nastavku, ali do preokreta nisu mogli.