Liga nacija: Srbija slavila u Crnoj Gori, važnu pobjedu ostvarili i Kosovari

Srbija je ostvarila veoma važnu pobjedu od 2:0 u Crnoj Gori, u sklopu 3. kola Lige nacija.

Gosti su na stadionu Pod Goricom do prvog pogotka došli u 18. minuti, precizan sa bijele tačke bio je napadač Fulhama Aleksandar Mitrović. Prethodno je Rodića u šesnaestercu srušio saigrač iz Crvene zvezde, Stojković.

Nešto bolje šanse srbijanski tim imao je u nastavku meča, a Mitrović je ponovo bio neumoljiv u 82. minuti, nakon što je iz blizine zatresao mrežu Crnogoraca.

Ovim trijumfom izabranici Mladena Krstajića napravili su veliki korak prema osvajanju prvog mjesta grupe 4 divizije C u Ligi nacija. Meč je obilježio i crveni karton koji je zaradio selektor Crne Gore Ljubiša Tumbaković zbog prigovora glavnom arbitru.

Pobjedu za zadržavanja liderske pozicije ostvarilo je i Kosovo. Golovima Kolollija (dva) i Muriqija, kosovski tim slavio je nad Maltom od 3:1. Utješni pogodak za goste postigao je Agius.

Susret evropskih “teškaša” odigrali su Poljska i Portugal. U gradu Čorzovu trijumfovali su Portugalci, 3:2, iako su domaći poveli preko Piateka u 18. minuti. No, potom je Andre Silva izjednačio (31. minut), Gilk postigao autogol, a Bernardo Silva u 52. minuti povećao vodstvo gostiju. Na koncu je Blaszczykowski smanjio na 2:3 u 77. minuti, što se ispostavilo kao konačan rezultat.