Liga nacija: Potop Njemačke u Amsterdamu, Makedonija na korak od play-offa

U derbiju večeri Lige nacija reprezentacija Holandije pobijedila je Njemačku sa visokih 3:0.

Bila je to otvorena utakmica u Amsterdamu, sa nekoliko dobrih šansi na obje strane, ali domaći tim je ipak iskazao puno bolje realizatorske vještine.

Mreža Nijemaca zatresla se prvo u 30. minuti, Virgil van Dijk je ubacio glavom loptu u mrežu nakon što je prethodno Ryan Babel pogodio prečku.

Gosti su se potpuno otvorili u drugom poluvremenu, ali to im se osvetilo tri minute prije kraja, kada Memphis Depay poentira za 2:0 iz kontranapada. Na 3:0 povećao je Wijnaldum nakon sjajnog prodora i rutinske egzekucije.

Ovo je ujedno najubjedjivija pobjeda Holandije nad Njemačkom u zvaničnim utakmicama.

Situacija se sada zakomplikovala u grupi 1 Lige A. Francuska ostaje lider sa četiri boda, Holandija ima tri, Njemačka jedan.

Makedonija se nalazi blizu plasmana u play-off nakon ubjedljivog trijumfa nad Lihtenštajnom, 4:1. Sjajnu partiju je odigrao Goran Pandev, prvo je asistirao Trajkovskom za dva gola, a potom i sam postigao pogodak u 36. minuti za 3:0. Smanjio je Yildiz minut kasnije na 3:1, da bi Alioski u 67. postavio konačnih 4:1.

Makedonci sada imaju devet bodova, ostale tri reprezentacije u grupi 4 Lige D imaju po tri. Makedoniji je tako, prije svega zahvaljujući senzacionalnoj današnjoj pobjedi Gibraltara u Armeniji (1:0), otvoren put prema doigravanju i samo ih čudo može spriječiti da ne osvoje prvo mjesto.