Liga nacija: Englezi šokirali Španiju u Sevilji, važna pobjeda Petkovićeve Švicarske

Za najveći šok ove večeri u Ligi nacija pobrinula se Engleska. Potpuno neočekivano, Gordi Albion slavio je usred Španije, tačnije u Sevilji, protiv domaće selekcije.

Englezi su poveli već u 16. minuti preko inspirisanog Raheema Sterlinga i to nakon što je gostujuća selekcija izmijenila čak 16 pasova! Karakteristično za tika-taka Špance, ali sigurno ne toliko za Engleze…

Rashford je udvostručio prednost u 30. minuti, a Sterling se ponovo upisao u strijelce u 38. minuti.

Francisco Alcacer je pogodio u 59., zatim Sergio Ramos u nadoknadi, ali tek su ublažili poraz domaćih. Ovim trijumfom, Engleska je itekako zakoplikavala situaciju u grupi 4 divizije A.

Švicarska je također ostvarila važnu pobjedu u gostima, protiv Islanda (2:1), golovima Seferovića i Langa. Selekcija Vladimira Petkovića sada ima identičan broj bodova kao i vodeća Belgija u grupi 2, šest.