Liga 1: Neočekivan poraz Vahinog Nantesa, Lyon se jedva spasio protiv Toulousea

Četiri duela 17. kola francuske Lige 1 odigrana su u terminu od 19 sati, a poraz je na gostovanju Nimesu upisala ekipa Nantesa, našeg stručnjaka Vahida Halilhodžića.

Nakon poraza od Rennesa, Vahin Nantes je gostovao Nimesu sa željom da dođe do povoljnog rezultata i ispravi učinjeno od prije nekoliko dana, no to se nije dogodilo.

Jedini gol na utakmici postigao je Sofiane Alakouch u 65. minuti, nakon što su gosti ostali sa igračem manje u prvom poluvremenu, pošto je Kalifa Coulibaly dobio dva žuta kartona.

Toulouse je dugo imao dva gola prednosti protiv Lyona, ali su se gosti uspjeli spasiti poraza i meč je završen rezultatom 2:2.

Jimmy Durmaz je postigao dva gola, po jedan u oba poluvremena, za vodstvo Toulousea, ali su Moussa Dembele i Nabil Fekir donijeli važan bod Lyonu.

Monaco je remizirao sa Nicom rezultatom 1:1, dok je Guingamp bio bolji od Rennesa (2:1).