Lendrić načeo mrežu Borca: Ljubljanska Olimpija protutnjala Banjom Lukom

Stari sportski rivali Borac i Olimpija danas su nakon 27 godina ukrstili koplja na fudbalskom terenu.

U prijateljskom meču na Gradskom stadionu u Banjoj Luci gosti iz Ljubljane slavili su sa 4:0.

Junak meča bio je rezervista Stefan Savić koji je postigao tri gola u drugom poluvremenu, dok je prvi gol djelo bivšeg napadača Željezničara Ivana Lendrića u 36. minuti.

Ovo je bio 48. meč ova dva rivala. Borac i Olimpija sada imaju po 18 pobjeda, dok je 12 utakmica završeno bez pobjednika.

Osim prijateljskog meča, čelnici dva kluba dogovorili su saradnju od koje će korist imati oba kluba. Nažalost, susret nije privukao veliku pažnju, pa je na tribinama bilo tek oko 1.000 gledalaca.