Lazio šokirao Staru damu u Torinu: Za Rimljane nastupio i oporavljeni Lulić

Fudbaleri Lazija slavili su veliku pobjedu u derbiju italijanske Serije A nad Juventusom rezultatom 2:1 u Torinu.

Odlično su počeli domaći i već u 24. minuti došli do prednosti preko Douglasa Coste. Tada je mirisalo da će Juventus lagano do trijumfa, kako je svoje navijače navikao u ovakvim utakmicama posljednjih godina.

Ipak, ekipa Simonea Inzaghija igra fenomenalno ove sezone i njihovi uspjesi nisu slučajni. Prvo je Ciro Immobile poravnao u 47. minuti, a onda je i doveo svoj tim u vodstvo nakon penala u 54. minuti susreta.

Interesantno je da je Senad Lulić igrao od prve minute za svoj tim, iako je meč protiv Estonije propustio zbog povrede. Miralem Pjanić nije bio u konkurenciji za ovaj duel.

U posljednjim trenucima susreta velika drama. Video asistent je pokazao na jedanaesterac koji je bio, u najmanju ruku, diskutabilan, ali je Strakosha spasio Lazio i donio tri boda svom timu.