Lazio preokrenuo u 96. minuti, a onda s igračem više prokockao trijumf

Lazio i Sampdoria su večeras na Olimpicu odigrali svoj susret 15. kola Serie A, a završeno je neriješeno 2:2 i to nakon prave drame u sudijskoj nadoknadi.

Sami start utakmice je obilježila nevjerovatna situacija pred golom gostiju, a pogodak Immobilea je nakon komične situacije poništen zbog ofsajda.

Nakon toga goste u vodstvo dovodi iskusni Quagliarella u 21. minuti, svojim osmim goloom sezone. On je tako oborio svoj rekord jer je ovo peta utakmica u nizu na kojoj postiže pogodak.

Činilo se da je Sampa blizu trijumfa, ali u završnici susreta Lazijali stižu do velikog preokreta. Prvo u 79. minuti pogađa Acerbi, a veliku radost domaćim navijačima u šestoj minuti sudijske nadoknade donosi Immobile, koji pogađa iz penala.

Ipak, to nije bilo sve. Igralo se još do 99. minute, kada Rumun Saponara donosi poravnanje gostima i veliki bod na ovom gostovanju u prijestolnici. Treba napomenuti da je Sampdoria igrala s igračem manje od 92. minute.

Senad Lulić je na terenu proveo svih 90 minuta.

Lazio – Sampdoria 2:2 (Acerbi 79’, Immobile 90+6’ / Quagliarella 21’)