Laktom udario protivničkog igrača: Jozo Šimunović isključen u Old Firm derbiju

Celtic je ostvario pobjedu u velikom Old Firm derbiju na Ibroxu. Savladali su Rangers sa 2:3, a na ovoj utakmici isključen je bosanskohercegovački stoper, Jozo Šimunović.

Rangers je poveo golom Windassa u trećoj minuti, da bi Rogic izjednačio na 1:1 u 11. minuti. Candeias je domaće doveo u novo vodstvo u 26. minuti, a Dembele je još jednom izjednačio u finišu prvog poluvremena.

U 57. minuti Šimunović je laktom udario protivničkog igrača, te je automatski dobio crveni karton. To nije mnogo odmoglo Celticu, jer su u 69. minuti poveli golom Edouarda sa 2:3, a taj rezultat ostao je do kraja utakmice.