Zmajice promašile jedanaesterac u završnici susreta, Velšankama cijeli plijen

Nogometne reprezentativke BiH ispustile su bod u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, protiv lidera grupe 1, selekcije Velsa.

Zmajice su bile potpuno ravnopravan protivnik u meču odigranom u Trening centru NSBiH u Zenici, a u samoj završnici imale su priliku da spriječe minimalan poraz, ali…

Nogometašice Bosne i Hercegovine u 13. minuti prijete šutem Lidije Kuliš, ali golmanica Laura O'Sullivan brani. U 24. minuti pokušava i Marija Aleksić, ali bez uspjeha. Na obje strane bilo je nekoliko povoljnih prilika za postizanje gola, ali niti jedna nije uspješno realizovana te se na odmor odlazi kod rezultata 0:0.

Skupo je naše nogometašice koštala greška iz 59. minute, kada se Kayleigh Green našla oči u oči sa istrčalom vratarkom BiH Alminom Hadžić i iz lagane situacije zatresla mrežu Zmajica.

No, veliku priliku da izjednače izabranice Samire Hurem imale su u 84. minuti. U šesnaestercu Velsa srušena je Lidija Kuliš, nakon čeka je bugarska sutkinja Galija Ečeva dosudila najstrožu kaznu. No, Laura O'Sullivan odbranila je šut Milene Nikolić s bijele tačke i tako praktično donijela tri boda Velšankama.