Kup prijateljstva: Sarajevo saznalo protivnika u finalu

Odigran je i drugi polufinalni duel na Kupu prijateljstva, a nakon izvođenja penala beogradski Partizan je bio bolji od španskog Espanyola.

Partizan je poveo već u trećoj minuti golom Novakovića, da bi Fernandez izjednačio na 1:1 u 28. minuti. Beogradski klub još jednom je došao u prednost u 30. minuti kada je pogodio Stanojlović.

Espanyol je ponovo vratio se na početak u 55. minuti kada je Cayon pogodio za 2:2. Nije bilo promjene do kraja utakmice, te se pristupilo izvođenju penala, gdje je Partizan bio bolji sa 3:2.

Finalni susret Kupa prijateljstva na Zlatiboru između Sarajeva i Partizana je na rasporedu u nedjelju sa početkom od 13:30 sati.