Krupa slavila na Bilinom polju i prošla u osminu finala, Zukić odveo Slobodu dalje

Krupa je u 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine savladala Čelik na Bilinom polju rezultatom 1:2 i plasirala se u narednu rundu takmičenja.

Zeničani su imali inicijativu u uvodnim minutama i dvije poluprilike preko Dedića, nakon čega su se gosti oslobodili početnog pritiska.

Igralo se potom na sredini terena, a u 38. minuti rezervista Aganspahić je oduzeo jednu loptu i uposlio je Crnova koji je matirao Ružića za 0:1.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 55. minuti kada je Bevab nespretno zatresao vlastitu mreži i udvostručio je vodstvo gostiju. Čelik je do kraja imao dvije dobre šanse preko Dedića i Jurine, ali Marković je bio nesavladiv. Crno-crveni su ipak u posljednjim trenucima preko Dilavera uspjeli ublažiti poraz za konačnih 1:2.

Čelik-Krupa 1:2 (Dilaver 90’ / Crnov 38’, Bevab 55’ a.g.)

Čelik Ružić, Bevab, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Grahovac, Mehić, Jamak, Miletić, Nikolić, Duraković.

Krupa: Marković, Karišik, Makitan, Modić, Lukić, Nikodijević, Nikolić, Marić, Handžić, Maksimović, Crnov.

Plasman dalje izborila je i tuzlanska Sloboda koja je na Mračaju minimalnim rezultatom nadigrala Metalleghe.

Prvi dio nije obilovao šansama, a Tuzlaci su odlučnije ušli u drugi dio. Prijetili su preko Todorovića, sjajno je branio i Muratspahić, da bi osam minuta prije kraja nakon kornera Zukić glavom postigao goza za vodstvo i pobjedu Slobode.

Haračić i Danilović su do kraja propustili sjajne šanse za Kraljeve i ostalo je 0:1.

Metalleghe BSI- Sloboda 0:1 (Zukić 82’)

Metalleghe BSI: Muratspahić, Opardija, Pljevljak, Hota, Tankuljić, Danilović, Haračić, Torlak, Alispahić, Popović, Kukavica.

Sloboda: Vukliš, Terzić, Vasiljević, Salihović, Ivetić, Livančić, Todorović, Pirić, Hadžanović, Maksimović, Alispahić.