Kriza Olympiakosa produbljena porazom u Istanbulu, Armaniju važna pobjeda nad Maccabijem

Košarkaši Emporio Armanija pobijedili su Maccabi u Milanu 87:73 u 23. kolu Eurolige i tako napravili značajan korak ka plasmanu u četvrtfinale.

Italijanski tim je sa učinkom 12-11 na diobi sedmog mesta na tabeli sa Olympiakosom, a značajan podatak je i da ima bolji međusobni skor od “Ponosa Izraela”, koji finiš ligaškog dijela takmičenja dočekuje sa učinkom 10-13.

Emporio Armani je u većem dijelu utakmice imao prednost, a maksimalnih +9 imali su u dva navrata u posljednjoj četvrtini. Maccabi je u 36. minutu imao pola koša viška (71:70), ali su Milanezi serijom 12:2 došli do ključne prednosti (82:73) na nešto manje od dva i po minuta prije kraja.

Mike James je bio najefikasniji kod Armanija sa 19 poena, uz po 5 skokova i asistencija.

Košarkaši Anadolu Efesa u derbiju 23. kola Eurolige u Istanbulu su pobijedili Olympiakos 75:65.

Turski tim je zabilježio 15. trijumf i četvrti je na tabeli, dok je grčki velikan u krizi i poslije četvrtog uzastopnog neuspjeha zakomplikovao je borbu za mjesto u četvrtfinalu.

Olympiakos je bio bolji u prvom poluvremenu i na početku tog dijela meča vodio je 26:18, ali je Efes do odlaska na odmor preokrenuo – 36:35. Ekipa Ergina Atamana je sredinom trećeg perioda stigla do dvocifrenog plusa (47:37), crveno-bijeli su se vratili (51:49), ali u posljednjoj četvrtini nije bilo dileme.

Krunoslav Simon je bio najefikasniji kod Efesa sa 13 poena, kod gostiju Janis Strelnieks je zabilježio 14.

CSKA je u Moskvi rutinskom igrom ubjedljivo pobijedio Gran Canariju 107:85, dok je i Barcelona bila sigurna protiv Baskonije, 77:67 (Ajdin Penava nije ulazio u igru).