Kralj šljake dominantan protiv Bugarina: Nadal u četvrtfinalu Monte Karla, slijedi Pella

Rafael Nadal je dominantnom igrom u osmini finala Monte Karla eliminisao Bugarina Grigora Dimitrova sa 2:0 u setovima (6:4, 6:1).

U prvom setu smo, kao što se vidi i po rezultatu, vidjeli malo više borbe ova dva tenisera. Rafa je napravio brejk na sredini seta, ali je zatim uzvratio i Grigor i vratio se u igru.

Ipak, popularni Grisha, je popustio u presudnom momentu, kada je Nadal vodio 5:4, a on servirao, Španac mu je oduzeo servis i poveo 1:0.

U drugom setu je Dimitrov bio bez ikakve šanse, a ima sreće da je uspio doči i do počasnog gema pred dominatnim Rafom. Sjajno je odigrao Španac i zasluženo se plasirao dalje.

Nadala u četvrtfinalu očekuje duel sa Guidom Pellom, a podsjećamo, on je posljednje tri godine prvak Mastersa u Monte Karlu, te i ove godine traži odbranu titule.