Košarkaški derbi Los Angelesa pripao Clippersima

Noćas je u NBA ligi odigrano devet susreta, a na čak šest pobjede su slavile gostujuće ekipe, dok su na tri susreta uspješniji bili domaćini.

Los Angeles Lakersi su u Staples Centru dočekali Los Angeles Clipperse i pretrpili ubijedljiv poraz od 15 poena razlike.

Gosti su od samog početka susreta ušli furiozno pa su nakon prve četvrtine imali prednost od 13 poena razlike.

Do kraja su uspjeli sačuvati prednost, a i neznatno je nadograditi i tako doći do pobjede od 121:106.

Najefikasniji igrači na mečuu bili su Griffin i Williams iz Clippersa sa 24, odnosno 23 postignuta poena.

Vrijedi istaći da je dobru partiju odigrao i Miloš Teodosić koji je ubacio 11 poena, te upisao sedam asistencija i pet skokova za 33 minute provedene na terenu.