Konyaspor prokockao pobjedu, Arsenal s drugim timom poražen u Njemačkoj

Odigrano je 13 utakmica petog kola grupne faze Evropske lige u terminu od 19 sati, a nastupili su i neki bosanskohercegovački fudbaleri.

Hertha je poražena na gostovanju kod Athletic Bilbaa (3:2). Za domaće je dva puta pogodio Aduriz iz penala i jednom Williams, dok su za goste strijelci bili Leckie i Selke. Trener berlinskog kluba odmarao je Ibiševića, tako da je bh. napadač ostao na klupi svih 90 minuta.

Arsenal je poslao drugi tim u Njemačku, gdje je poražen od Kolna sa 1:0. Strijelac pobjedonosng gola bio je Guirassy u 62. minuti iz penala. Sead Kolašinac, reprezentativac BiH, nije bio u konkurenciji za ovaj meč. I pored poraža, Topnici su sigurni na prvom mjestu.

Konyaspor je remizorao sa Marseilleom na domaćem terenu(1:1). Za vodstvo turskog kluba pogodio je Skubic u 82. minuti iz penala, a u sudijskoj nadoknadi nesretnim autogolom postavljeno je konačnih 1:1. Deni Milošević, bh. veznjak, odigrao je svih 90 minuta večerašnje utakmice. Konyaspor još uvijek ima šansu za plasman dalje, ali mora pobijediti Guimaraes, te da im se poklopi rezultat utakmice Marseille – Salzburg.

Lazio je na Olimpicu remizirao sa Vitesseom (1:1). Linssen je doveo Vitesse u prednost u 13. minuti, a Alberto je poravnao na 1:1 u 42. minuti. Senad Lulić, bh. reprezentativac ušao je u igru u 54. minuti. Ovom pobjedom nebeskoplavi su osigurali plasman u nokaut fazu, kao i Nica, koja je pobjedom protiv Waregema potvrdila drugu poziciju.