Kolumbija minimalnom pobjedom do prvog mjesta, Senegal nesretno ispao zbog kartona

U direktnom okršaju, za prolazak u nokaut fazu Svjetskog prvenstva u Rusiji, Senegal i Kolumbija su odigrali bez golova.

Senegal je sa četiri boda dočekao ovu utakmicu, u nešto boljoj poziciji u odnosu na svog današnjeg protivnika koji je imao bod manje.

U takvoj atmosferi Kolumbija je od starta preuzela terensku inicijativu, ali je Senegal iz kontra napada bio znatno konkretniji i opasniji. Ipak, velikih prilika na startu nije bilo.

Igrao se 18. minut kada je Milorad Mažić dosudio jedanaesterac za Senegal, ali je poništio svoju odluku nakon što je pregledao VAR. Ključni detalj prvog dijela viđen je u 39. minuti, kada je najveća kolumbijska zvijezda, James Rodriguez, zbog povrede morao izaći.

Ipak, to nije obeshrabrilo Kolumbijce koji su došli do ključnog gola u 74. minuti. Nakon kornera pogodio je ponovo na Mundijalu u Rusiji branič Barcelone Yerry Mina glavom.

Taj gol je razbudio Senegalce koji su u narednih pet minuta stvorili dvije velike prilike. Prvo je Mbaye Niang šutirao direktno u golmana Ospinu, a onda je Ismaila Sarr šutirao preko gola iz izgledne situacije.

Na kraju je ostalo 1:0, a Kolumbijci su prošli dalje sa prve pozicije u grupi, dok je Senegal zbog više žutih kartona završio na trećem mjestu.