Kolašinac odličnim pogotkom donio pobjedu Schalkeu

Fudbaleri Schalkea su slavili rezultatom 1:0 protiv Mainza na teškom gostovanju, a pobjedu je donio bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac.

Mainz je bio nešto bolji rival u prvom poluvremenu. Domaći tim je više napadao i imao ozbiljnije prilike, no nisu ih uspjeli realizovati. “Rudari” su uspjeli izdržati i na poluvrijeme otići sa egalom.

To se ispostavilo kao dobra uvertira da se dođe do pobjede, jer je već u 50. minuti Sead Kolašinac fenomenalno odigrao dupli pas sa Burgstallerom i na kraju realizovao priliku na fantastičan način u maniru rasnog golgetera.

Do kraja je gost mogao do još jednog pogotka, da Nabil Bentalleb nije bio sramotno sebičan. U situaciji “dva na jedan” sa golmanom Mainza, Bentaleb nije želio dodati Choupo-Motingu, te je to unijelo svađu u redove gostiju. Ipak, to Mainz nije kaznio i gosti osvaju šesti bod u dva meča.