Kolašinac dva puta asistirao u bolnom ispadanju Schalkea, Manchester United se provukao

Schalke je sa 3:2 nakon produžetaka bio bolji od Ajaxa, ali gosti su prošli u polufinale Evropske lige nakon što su prvi meč trijumfovali sa 2:0, a tamo se plasirao i Manchester United koji je također nakon produžetaka sa 2:1 pobijedio Anderlecht na Old Traffordu.

Rudari su za samo tri minute u drugom dijelu anulirali prednost Kopljanika iz prvog meča od 2:0. U 53. minuti Goretzka je pogodio za 1:0, a samo tri minute poslije Guido Burgstaller je bio strijelac za 2:0. Prethodno je sve uradio Sead Kolašinac koji je izvaredno sa lijeve strane ubacio i pronašao saigrača.

Zmaj je do kraja meča zaradio i žuti karton, a Ajax je od 80. minute igrao bez isključenog Veltmana.

U 101. minuti produžetka domaći tim je to potpuno iskoristio i preokrenuo rezultat. Ponovo je Kolašinac ubacio, a Caliguri je glavom pogodio za 3:0. I kada se činilo da je sve gotovo u 111. minuti Viergever je uz malo sreće uspio da postigne gol za Ajax, koji je sa igračem manje uspio da dođe i do drugog gola preko Yoneusa i stigne do prolaska u polufinale.

Činilo se da će Manchester United bez problema sačuvati prednost neriješenog rezultata 1:1 iz prvog meča protiv Anderlechta, pogotovo kada je Mkhitaryan u 10. minuti pogodio za 1:0.
Ipak, slavni belgijski klub se nije predavao te je već u 32. minuti preko Hannija poravnao, te su ušlo u produžetke.

Iako se u dodtanom vremenu povrijedio Ibrahimović, Crveni đavoli su u 107. minuti uspjeli da preko Rashforda postignu drugi gol koji im je osigurao polufinale.