Kobne četiri minute za Nurkića i društvo: Conley u utakmici karijere srušio Blazerse

Portland je neočekivano poražen na gostovanju kod Memphisa, 111:120. Protiv playmakera Grizzliesa Mikea Conleya, koji je odigrao utakmicu karijere (40 poena, career-high) jednostavno nije išlo...

Portland je neočekivano poražen na gostovanju kod Memphisa, 111:120. Protiv playmakera Grizzliesa Mikea Conleya, koji je odigrao utakmicu karijere (40 poena, career-high) jednostavno nije išlo…

Sve je, zapravo, dobro izgledalo za Trail Blazerse do posljednje četiri minute. Imali su vodstvo, iako minimalno, djelovalo je da će sve na kraju prevagnuti na njihovu stranu. No, tad je eksplodirao pomenuti Conley, koji je utrpao 12 od posljednjih 16 poena domaće ekipe te odveo svoj tim do trijumfa. Memphis se upravo u zadnjim minutama rezultatski odlijepio i spriječio neizvjesnost.

Jusuf Nurkić je pružio skromnu partiju kod Portlanda, barem za vlastite standarde. Za 30 minuta u igri zabilježio je 6 poena, 10 skokova, 9 asistencija, 2 blokade i jednu ukradenu loptu.

U poraženom sastavu najefikasniji su bili CJ McCollum (27 poena) i Damian Lillard (24), kod Memphisa se, pored sjajnog Conleya, istakao i Delon Wright (25).

S ovim porazom, Portland je sletio na peto mjesto Zapadne konferencije (omjer 39-25), Memphis je predzadnji (26-40).