Kikanović vodio Monaco do trijumfa nad Galatom, Crvena zvezda oborila rekord Eurocupa

Odigrana su još tri susreta 9. kola Eurocupa, a pobjede su ubilježili Monaco, Crvena zvezda i Frankfurt.

Monaco je na svom parketu dočekao Galatasaray i slavio sa 76:71. Oni su nakon tri dionice imali veliku prednost od 17 poena, ali trijumf su doveli u pitanje katastrofalnom posljednjom četvrtinom. Na kraju su se nekako uspjeli provući i slaviti pobjedu.

Za Kneževe je nastupio i bivši Zmaj Elmedin Kikanović, koji je odličnom igrom vodio svoj tim do pobjede. On je bio najefikasniji u redovima Monaca sa 14 poena, a tome je dodao i 8 skokova.

Kod gostiju je 18 poena ubacio Tai Webster.

Crvena zvezda je u Beogradu odigrala sjajnu utakmicu i porazila italijansku Bresciju sa velikih 103:67.

Crveno-bijeli su furioznom serijom 11-0 ušli u utakmicu, a do odmora je ta prednost rasla sve do +43. Tako je tim Milana Tomića oborio rekord ovog takmičenja po pitanju prednosti nakon prvog poluvremena.

Na kraju su slavili sa 36 razlike, a najefikasniji u ovom trijumfu bio je Joe Ragland sa 16 poena i 10 asistencija, dok je Branko Lazić dodao 14 poena.

Kod gostiju je Allen ubacio 17 poena.

U trećoj utakmici je Mornar u Baru poražen od Frankfurta rezultatom 83:87. Za goste je sjajnu partiju odigrao Erik Murphy koji je ubacio 19 poena, dok je kod domaćih najefikasniji bio Antabia Waller sa 15 poena.