Kayserispor pobjedom zakomplikovao borbu za opstanak Fenerbahceu

Turski velikan Fenerbahče, koji igra jednu od najlošijih sezona u historiji kluba, doživio je novi poraz.

Ovaj put su u 21. kolu Super lige izgubili u gostima od ekipe Kayserispora rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici je postigao Artem Kravets u 86. minuti na asistenciju Tjarrona Cheryja.

Fenerbahče je od četvrte minute sudijske nadoknade prvog poluvremena igrao sa igračem manje nakon što je Roberto Soldado zaradio direktan crveni karton.

Ekipa Fenera je ove sezone ostvarila samo pet pobjeda, uz osam poraza i isto toliko remija.

Nakon 21. nekompletiranog kola Fenerbahče zauzima 13. poziciju sa 23 boda, dok je Kayserispor 11. sa 25 bodova.

Lider turske Super lige je Bašakšehir sa 44 i utakmicom manje, a prate ga Galatasaray sa 36, također sa utakmicom manje, te Bešiktaš, Yeni Malatyaspor i Trabzonspor koji imaju po 33 boda i svi utakmicu manje.