Kakva utakmica u Dortmundu: Werder nakon penala eliminisao Borussiju iz Njemačkog kupa

Fudbaleri Werdera plasirali su se u četvrtfinale Njemačkog kupa nakon što su u izuzetno uzbudljivom meču poslije boljeg izvođenja penala u Dortmundu savladali Borussiju sa 4:2. U regularnom dijelu meča i nakon produžetaka bilo je 3:3.

Tim iz Bremena je poveo već u 5. minuti preko Rashica, ali su Milioneri poravnali u trećoj minuti sudijske nadoknade sjajnim pogotkom Reusa iz slobodnog udarca.

U nastavku nije bilo golova, ali su produžeci donijeli neviđenu dramu. Pulišić je u 105. minuti nakon kontra napada preokrenuo rezultat, ali već u 108. minuti drugog produžetka 40-godišnji Pizarro je majstorski reagovao i izjednačio na 2:2.

Sijevale su šanse na obje strane, a novu radost Milioerima donio je Hakimi u 113. minuti za 3:2. I kada se činilo da će Borussija slaviti, Harnik je glavom nakon kornera poravnao na 3:3 u 119. minuti i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Junak je bio golman gostiju Pavlenka koji je odbranio penale Aclaceru i Philippu, te je Werder zasluženo prošao dalje sa 4:2 u penal seriji.