Juventus savladao Sassuolo: Nevjerovatna predstava Dybale za proslavu jubileja

Juventus je danas u okviru četvrtog kola Serie A gostovao kod ekipe Sassuola i odnio uvjerljivu pobjedu od 3:1.

Stara dama je već na samom početku nagovjestila da bi mogla odnijeti sva tri boda sa ovog gostovanja, a svoju nadmić krunisali su pogotkom u 16. minutu susreta. Dybala je na asistenciju Mandžukića zatresao mrežu Consiglija, i tako svojoj ekipi donio prednost od 1:0.

Do kraja poluvremena Juventus je imao nekoliki prilika da poveća vodstvo, ali realizacija nije bila baš najbolja, te se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.

U drugom dijelu Juventus opet kreće silovito, te Dybala svojim drugim golom na utakmici Staroj dami donosi prednost od 2:0. Ovaj pogodak kao da je probudio igrače Sassuola, koji za samo dvije minute preko Politana stižu do smanjenja rezultata na 2:1.

Međutim, iskusna igra Juventusove odbrane nije dozvolila da dođe do većeg iznenađenja, a u napadu su se pobrinuli da ponovo dođu na plus dva u odnosu na Sassuolo.

To se desilo u 63. minutu kada Dybala postiže svoj hattrick i tako Juventusu donosi pobjedu od 3:1. Ova utakmica je Argentincu jubilarna stota koju igra u dresu Juventusa, a također današnji prvi pogodak mu je bio jubilarni pedeseti koji postiže u dresu Stare dame.

Vrijedi istaći da je Miralem Pjanić u ovoj utakmici bio starter, te je na terenu proveo čitavih 90. minuta.

Sassuolo – Juventus 1:3 (51. Politano ; Dybala 16.,49.,63.)