Juventus na korak od Scudetta, Pjanić napustio meč zbog povrede

Fudbaleri Juventusa bez ikakvih problema slavili su protiv Sampdorije rezultatom 3:0 i tako povećali prednost na vrhu tabele Serije A.

Napoli je danas remizirao sa Milanom na San Siru što je značilo da bi Juventus eventualnom pobjedom pobjegao na šest bodova prednosti.

U 44. minuti povrijeđeni Miralem Pjanić je izašao iz igre, a rezervista Douglas Costa je u narednom napadu odmah asistirao za Mandžukića koji dovodi Juve u vodstvo.

U nastavku još bolja igra domaćih koji su igrali opuštenije nakon vodećeg kola. Prvo je u 60. minuti Howedes pogodio za 2:0, da bi konačan rezultat postavio Khedira u 75. minuti.