Juventus golom iz penala u sedmoj minuti sudijske nadoknade savladao Milan

Juventus je golom iz penala u šestoj minuti sudijske nadoknade savladao Milan u Torinu (2:1), te je Stara dama tako nastavila sjajan niz uzastopnih pobjeda na svom terenu u Seriji A, a sada je došla do brojke 31.

Marko Pjaca je imao dobru priliku u četvrtoj minuti, ali je Gianluigi Donnarumma odbranio. U nastavku izblokiran je udarac Samija Khedire. Redale su se prilike za Juve, a pokušao je ponovo Pjaca, te zatim Paulo Dybala.

Gonzalo Higuain je imao šansu u 24. minuti, da bi šest minuta poslije Mehdi Benatija postigao gol za vodstvo Stare dame. Khedira je još jednom pokušao u 35. minuti, da bi u 43. Carlos Bacca izjednačio na 1:1.

Miralem Pjanić je pokušao iz slobodnjaka u 51. minuti, a u 53. Khedira je još jednom zaprijetio. Pjaca je novu šansu imao u 59. minuti, a dvije minute poslije Pjanić je šutirao iskosa sa lijeve strane, no Donnarumma je zakačio loptu koja je pogodila prečku.

Lucas Ocampos je u 69. minuti šutirao mal pored gola, a u nastavku Donnarumma je dva puta spašavao gol Milana. Jose Sosa je imao novu šansu za Rossonere u 76. minuti, a u finišu utakmice na drugoj strani pokušao je Pjanić, no ostalo je 1:1.

Milan je u 93. minuti ostao sa igračem manje, kada je Sosa dobio drugi žuti karton, a nedugo nakon toga veliku šansu imao je Higuain. U petoj minuti sudijske nadoknade dosuđen je penal za domaće, koji je nakon dugotrajnih prostesta gostiju realizovao Dybala u 97. minuti za pobjedu od 2:1.