Jusuf Nurkić zabilježio osam poena u uvjerljivom porazu Portlanda

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić zabilježio je solidan nastup u porazu svog Portlanda od Minesotte rezultatom 103:120 na gostovanju.

Nurkić je za 20 minuta na parketu postigao osam poena, pet skokova i jednu asistenciju, ali nije uspio dovoljno pomoći ekipi da ostvari bolji učinak protiv Vukova.

Portland se dobro držao u prvoj četvrtini nakon koje je imao i vodstvo rezultatom 33:31, ali je onda druga dionica bila presudna koju vukovi dobijaju sa 16 poena razlike. Ostatak meča protekao je u relativno izjednačenoj igri, pa je Minesotta zabilježila novi trijumf.

Jimmy Butler je bio najefikasniji sa 24 poena u sastavu pobjedničkog tima, dok je Jeff Teague postigao 22.

U drugom meču Indiana Pacersi su ubjedljivo rezultatom 120:97 slavili na gostovanju kod Phoenix Sunsa.