Jusuf Nurkić ponovo izvrstan, Blazersi upisali treću uzastopnu pobjedu

Trail Blazersi su ostvarili treću uzastopnu pobjedu za skok na peto mjesto Zapada, a Jusuf Nurkić je pružio još jednu izvrsnu partiju za kratko vrijeme na parketu.

U Moda Centeru kapitulirali su Bullsi, koji su pružali dobar otpor sve do sredine treće četvrtine, ali su potom domaći košarkaši stisnuli gas i ostvarili glatki trijumf od 124:112.

Nurkić je rano ušao u probleme s ličnim greškama, odigrao je tek nešto više od 20 minuta i svejedno bio jedan od najboljih u redovima Portlanda. Zabilježio je 18 poena, 8 skokova te po jednu asistenciju, blokadu i ukradenu loptu.

Najefikasniji kod Blazersa bio je CJ McCollum (24 poena, 4 asistencije), Damian Lillard je imao double-double (16 poena, 10 asistencija). Kod Chicaga su se istakli Wendell Carter (22 poena) i Zach LaVine (18).

Portland je trenutno peti u Zapadnoj konferenciji sa omjerom 25-17, Chicago je 13. na Istoku sa 10-31.

Jednu od zanimljivijih utakmica večeri u NBA odigrali su Houston i Milwaukee. Slavili su gostujući Bucksi, 116:109, na krilima fenomenalnog Giannisa Antetokounmpa (27 poena, 21 skok). Rocketsima nije pomoglo još jedno sjajno izdanje Jamesa Hardena (42 poena, 11 skokova).