Juniorska Euroliga: Ubjedljivim porazom Sparsi izgubili sve šanse za finale turnira

Omladinci Sparsa iz Sarajeva, večeras su upisali drugi vezani poraz od ekipe Mega Bemaxa rezultatom 86:55, čime su izgubili sve šanse za prolazak na završnicu turnira juniorske Eurolige.

Mega je sjajno otvorila utakmicu. Napravili su veliku seriju odmah te došli do dvocifrene prednosti, a rezultat na kraju prvog perioda je glasio 29:19.

Druga četvrtina je bila nešto tvrđa sa obje strane. Sparsi su uspjeli braniti kvalitetno svoj koš, međutim nisu bili efikasni na drugoj strani terena. Na odmor se otišlo rezultatom 40:29 za Megu.

Drugo poluvrijeme igrači Sparsa su pokušavali nadoknaditi zaostatak, međutim Mega to nije dozvoljavala, a potpuni krah u igri desio se u četvrtoj četvrtini kada su Beograđani demolirali goste iz Sarajeva, a rezultat na semaforu je na kraju glasio 86:55.

Jedini raspoloženi kod Sarajlija bio je Nikola Micić sa 14 poena, dok je u redovima gostiju Marko Kljajević postigao 20, uz 13 poena Aleksa Markovića.

Ovim porazom je Spars izgubio sve šanse za prolazak u završnicu turnira. Mega je nakon ove pobjede prvoplasirana sa stopostotnim učinkom, dok drugu grupu predvode košarkaši Crvene zvezde.