Nikola Jokić ušao u historiju NBA lige, Denver slavio nad Milwaukeejem

Odigrana su sinoć posljednja dva susreta NBA lige pred All-Star pauzu.

Srbijanski košarkaš Nikola Jokić pružio je sjajnu partiju u prvom poluvremenu utakmice protiv Milwaukee Bucksa (za koje i dalje ne nastupa Mirza Teletović zbog zdravstvenih problema).

Jokić je došao do triple-doublea za manje od 15 minuta, tačnije 14 minuta i 33 sekunde, što je najbrže vrijeme za koje je neki igrač u historiji NBA lige došao do tri dvocifrene statističke kolone.

Košarkaš Denver Nuggetsa je za 16 minuta igre u prvom poluvremenu postigao 16 poena, a na to je dodao i 11 skokova i 12 asistencija. Jokić je u prve dvije četvrtine iz igre pogađao 7-9, 1-1 za tri, 1-1 sa linije slobodnih bacanja, a imao je i jednu ukradenu loptu i dvije blokade.

Prethodni rekord za najbrži triple-double u istoriji NBA lige držao je Jim Tucker, koji je 1955. godine došao do istog učinka za 17 minuta.

Na kraju utakmica je završena pobjedom Nuggetsa rezultatom 134:123, a tim Bucksa je vodio samo sa dva poena razlike u dva navrata tokom druge četvrtine.

Što se tiče Nikole Jokića on je svoju partiju završio sa ukupno 34 minuta u igri, s 30 poena, 17 asistencija i 15 skokova, za svoj 11. triple-double u karijeri u NBA ligi, koji je sigurno i najvažniji.

Nikola Jokić je postao i prvi igrač sa 30+ poena, 17+ asistencija, 15+ skokova, i 2+ blokade u meču od 1973/74. godine, kada je i počela da se vodi statistika za blokade u ligi.

U drugom meču večeri  Timberwolvesi su savladali Lakerse sa 119:111. Imali su košarkaši iz LA i do 12 poena prednosti na utakmici u trećoj četvrtini, ali su na kraju u posljednjij dionici ušli u rezultatski zaostatak, koji nisu nadoknadili do kraja susreta.

Najefikasniji u timu iz Mineapolisa bio je Taj Gibson sa 28 poena, Jimmy Butler je ubacio 24 poena.

Lakers je predvodio Julius Randle sa 23 poena i devet skokova, odličan je bio i hrvatski centar rođen u BiH Ivica Zubac sa 19 poena i 11 uhvaćenih lopti. Novi igrač Lakersa Isaiah Thomas je ubacio sedam poena uz pet asistencija.

Rezultati NBA lige: Milwaukee – Denver 123:134, Minnesota – LA Lakers 119:111.