Jazzeri slavili u gostima kod Rocketsa i izjednačili u polufinalu Zapada na 1-1

Nakon pet uzastopnih pobjeda Houstona nad Utahom u ovoj sezoni, tim iz Solt Lejk Sitija konačno je uspio slaviti i izjednačiti rezultat u polufinalnoj seriji Zapada na 1-1.

U drugom duelu igranom u Teksasu, bilo je 116:108 za Jazz, koji je uprkos izostanku Rickija Rubija odigrao izvanredan duel.

Prvo poluvrijeme proteklo je potpuno u znaku gostiju, koji su u jednom trenutku u drugoj četvrtini imali i 19 poena razlike u svoju korist.

Rocketsi su predvođeni Jamesom Hardenom u finišu prvog poluvremena uspjeli prepoloviti razliku, pa je rezultat prije odlaska na pauzu bio 64:55 za Utah. Harden je u drugoj četvrtini postigao 17 poena.

Rocketsi su u istom stilu nastavili u trećoj četvrtini i brzo postigli do potpunog preokreta. Jazz je uoči posljednje četvrtine imao poen prednosti, da bi serijom 10-0 uspio povesti 108:96, što je na kraju i odlučilo duel.

Fantastičnu večer imao je Joe Ingles, sa 27 postignutih poena i sedam pogođenih trojki iz devet pokušaja.

Donovan Mitchell postigao je 17 poena i istakao se asistencijama – ukupno 11, od toga sedam u prvom poluvremenu. Rudy Gobert je imao double-double od 15 poena i 14 skokova, Jae Crowder također – 15 poena uz deset uhvaćenih lopti.

Kod Houstona najefikasniji je bio Harden sa 32 poena, Chris Paul je ubacio 23, Clint Capela 21 uz 11 skokova.

NBA play-off, polufinale Zapada: Houston – Utah 108:116 (1-1).