Javni Servis, Tržnice i Domovi Zdravlja slavili pobjede, Pokop na krilima Pleha iznenadio Addiko Banku

Večeras su u dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigrana četiri susreta desete sezone SC Business lige.

Večeras su u dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigrana četiri susreta desete sezone SC Business lige.

Odigrana su dva susreta redovnog 9. kola SC Business lige, Javni Servis BiH je u prvom savladao DDC MLS, dok je Pokop u drugom bio bolji od Addiko Banke. Pored ova dva susreta odigrani su i zaostali susreti 01. i 07. kola desete sezone SC Business lige.

Javni Servis BiH – DDC MLS 6:3 (Paovac, Kuljanin, Otović, Čurić, Ljuca, Lefko / Pozderac, Fehrić, Šahović)

Obje ekipe su oprezno ušle u meč, a prvi su riskirali igrači Javnog Servisa BiH, pa im se to i isplatilo, te preko Paovca dolaze do vodstva od 1:0.

Nakon primljenog pogotka DDC MLS je krenuo igrati ofanzivnije i preko Pozderca dolaze do poravnanja, da bi Fehrić sa zvukom sirene donio preokreti i svoju ekipu na odmor odveo sa prednosti od 2:1.

Drugo poluvrijeme nam donosi bolju igru domaćina, pa odmah na početku preko Kuljanina dolaze do poravnanja, da bi par minuta kasnije Otović pogodio za novo vodstvo Javnog Servisa BiH.

Sredinom poluvremena Čurić i Ljuca pogađaju za vodstvo Javnog Servisa od 5:2.

Pet minuta prije kraja susreta Fehrić je drugim golom na susretu smanjio prednost domaćina na 5:3, da bi dvije minute do kraja Lefko pogodio za konačan trijumf Javnog Servisa BiH od 6:3.

Javni Servis BiH: Pamuk S., Tešanović, Ćesko, Pamuk A., Varnica, Ljuca, Lefko, Kuljanin O., Karaman, Holjan, Bašić, Pazelja, Kuljanin M., Paovac.

DDC MLS: Gušić, Tatar, Aljović, Tunović, Gutić, Šaković, Šahović, Pozderac, Delić, Fehrić, Mustafić, Omerović, Hamzić, Jusufović,Kitovnica, Omerhodžić.

Addiko Bank – Pokop 4:6 (Lackanović S., Milinković, Minić, Ribić / Pleh x3, Avdagić x2, Kukić)

Ekipa Pokopa je večeras bila odlično raspoložena za igru, a najraspoloženiji igrač bio je Emir Pleh, koji u 3. i 6. minutu matira Lalovića za vodstvo od 2:0.

Aldiko je preko Slađana Lackanovića u 11. minutu smanjio prednost protivnika, ali u 17. minutu Avdagić postiže pogodak i tako postavlja konačan rezultat prvog dijela igre od 3:1 u korist ”Grobara”.

U drugom dijelu igre gosti nastavljaju u istom ritmu, pa u 25. minuti Avdagić postiže novi gol za tada već visokih 4:1.

Međutim, Addiko Banka je nakon četvrtog primljenog pogotka krenula veoma ofanzivno pa u samo tri minute, golovima Milinkovića, Ribića i Minića dolaze do poravnanja.

Da su odlučili uzeti cijeli plijen u ovom meču, ”Grobari” su pokazali u posljednje četiri minute susreta.

Prvo je u 36. minutu Pleh stigao do trećeg pogotka na meču, da bi samo dvije minute kasnije Kukić pogodio za konačni trijumf Pokopa od 6:4.

Addiko Bank: Barbarić, Ribić, B. Kovačević, Hadžiosmanović, J. Kovačević, Todorović, Vasiljević, Zeljić, Ličina, Lackanović S., Milinković, Minić, Omeragić, Mujanović, Zoletić, Grbeša, Lackanović Đ., Omerbegović, Lalović, Dragičević.

Pokop: Bihorac, Šarić, Čavčić, Žiga, Kosovac, Jurić, Pleh, Raščić, Kukić, Avdagić, Korda, Sinanović, Turković.

1. KOLO

U zaostalom susretu prvog kola desete sezone SC Business lige sastali su se Domovi Zdravlja KS i Klas.

Obje ekipe su bile veoma raspoložene za igru, čemu svjedoči i 21. postignut pogodak, a bolju igru pokazali su Domovi Zdravlja KS i na kraju slavili 13:8 protiv momčadi Klasa.

Domovi Zdravlja KS – Klas 13:8 (Nezić x5, Joldo x2, Šahmanija x3, Mujezin x2, Bubalo / Plakalo x2, Trnka x2, Bisić x5)

Domovi Zdravlja KS: Selmanović, Čelik, Hodžić, Bečić, Kaliman, S. Šahmanija, Hasanspahić, A. Šahmanija, Fazlić, Bubalo, Kustura, Nezić.

Klas: Vrtić, Hrvić, Kadušić, Boloban F., Boloban Ed., Plakalo, Kapo, Bisić, Čavčić, Ćurevac, Kurić, Alić, Dovadžija, Muminhodžić, Ramić, Sultanić.

7. KOLO

Zaostali susret 7. kola desete sezone SC Business lige igrali su Tržnice Sarajevo i Bazen Otoka.

Nakon odigranih 40. minuta, više na terenu je pokazala ekipa Tržnica i na kraju zasluženo slavila sa 6:2.

Tržnice Sarajevo – Bazen Otoka 6:2 (Kadrić x3, Balović, Babić x2 / Feriz, Habibija)

Tržnice Sarajevo: Đozo, Hasanbegović, Otajagić, Džanković, Holjan, Junuzović, Džuho, Bogilović, Salić, Kadrić, Šahbazović, Balović, Imamović, Somun, Babić, Huskić.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić, Smajović.

Večerašnje mečeve sudili su Amir Omerbašić i Sanel Herceglija.