Japan na korak do pobjede protiv Bosne i Hercegovine: Bašić nemoćan protiv Nishioke

Teniska reprezentacija Japana u Osaki je povela protiv Bosne i Hercegovine sa 2:0 u play-offu za Svjetsku grupu Davis Cupa, nakon što je Yoshihita Nishioka savladao Mirzu Bašića sa 3:0 u setovima (6:4, 6:3, 6:3).

Prvi set je bio praćen kišom što je izazvalo višeminutni prekid pri rezultatu 4:4 u gemovima, a sve to je potpuno razbilo ritam našeg tenisera koji je izgubio svoj servis u desetom gemu, što je značilo i gubitak seta sa 4:6.

Nishioka je odmah na startu drugog seta napravio break koji je do kraja sačuvao, a sličan je bio i početak trećeg seta. Ipak, Mirza je uzvratio rebreakom i poravnao je na 2:2. Bio je to samo bljesak, jer je Japanac već u narednom gemu napravio novi break , a do kraja meča još jedan, za sigurnu pobjedu i veliku prednost domaće reprezentacije.

U subotu je na programu meč dublova u kojem Brkić i Bašić igrati protiv Bena Mclachlana i Yasutaka Uchiyame, a Japanu je za konačnu pobjedu potreban još jedan trijumf.